Vnútorné

Vnútorné použitie

 

 

 

 

 

Dajte si 1-2 kvapky pod jazyk, alebo namiešajte do pohára body alebo iného nápoja, alebo vložte do želatinovej kapsule a prehltniteako iné tabletky. Prázdne kapsule sa dajú kúpiť.

  • účinky na ústnu dutinu a hrtan
  • podporuje tráviaci systém
  • podporuje imunitu

Odporúčaná vnútorná dávka esenciálnych olejov je 1-5 kvapiek, v závislosti od oleja alebo zmesi. Po určitom bode už užívanie vyššej dávky neprináša výhody. Ak vezmete príliš veľa, môže sa dokonca stať škodlivým. Je lepšie užívať menšiu dávku, ktorú možno opakovať každých 4-6 hodín podľa potreby. Zvyčajne by sa nemalo používať viac ako 20 kvapiek rozdelených na dávky v 24-hodinovom období

Viac o vnútornom použití

Koľko oleja mám použiť?

Je dôležité si uvedomiť, že malé množstvo esenciálneho oleja použitého častejšie je zvyčajne efektívnejšie.

Dospelí: zvyčajne používajú 2 – 4 kvapky.

Deti: zvyčajne používajú 1 – 2 kvapky.

Pre malé deti, alebo ľudí s citlivou pokožkou, rozrieďte esenciálny olej v približne jednej kávovej lyžičke nosného oleja.

Na vnútorne užívaní by mali byť používané iba čisté esenciálne oleji terapeutickej triedy, pretože iné esenciálne oleje dostupné na trhu môžu byť zriedené alebo spracované za použitia škodlivých Chemikálii.

NIE VŠETKY OLEJE SÚ VHODNÉ NA VNÚTORNÉ POUŹITIE

Esenciálne oleje sa môžu používať ako doplnky výživy, kedy sú napomocné pri množstve zdravotných problémov. Pokiaľ ide o starostlivosť o Vaše zdravie i zdravie Vašej rodiny, ponúkajú esenciálne oleje radosť i prísľuby zlepšenia. Nezáleží na tom, či si esenciálne oleje aplikujete na pokožku alebo sa tešíte z ich vône, keď ich roptyľuje v difúzeri, či ich užívate vnútorne. Pozitívne a zdraviu prospešné účinky nemajú hraníc. Práve preto by ste sa mali uistiť, že esenciálne oleje, ktoré používate majú sľúbené účinky. Uistite sa, že si esenciálne oleje vyberáte kvôli ich účinnosti a čistote.

Odporúčaná vnútorná dávka esenciálnych olejov je 1-5 kvapiek, v závislosti od oleja alebo zmesi. Po určitom bode už užívanie vyššej dávky už neprináša výhody. Ak vezmete príliš veľa, môže sa dokonca stať škodlivým. Je lepšie užívať menšiu dávku, ktorú možno opakovať každých 4-6 hodín podľa potreby. Zvyčajne by sa nemalo používať viac ako 20 kvapiek rozdelených na dávky v 24-hodinovom období

Môže sa užíva vnútorne s jedlom či nápojom, alebo v gélových kapsuliach. 1 alebo 2 kvapky vo vode pôsobí ako diuretikum, je veľmi užitočný pri zabezpečení rovnováhy zadržania vody v tele, napomáha pri obezite a detoxikácii v tele. Tiež sa osvedčil pri pálení záhy.

Varenie:

Esenciálne oleje môžu byť jednoducho začlenené do vášho varenia, treba pamätať že sú veľmi koncentrované. Zvyčajne postačí len 1 kvapka, niekedy ešte menej. Na pridanie menších množstiev oleja použité špáradlo, ktoré namočte do oleje a potom ho zamiešajte do jedla.