Základy riedenia

Samotné esenciálne oleje sú silne koncentrované a môžu podráždiť citlivú pokožku. Preto sa odporúča riediť esenciálne oleje pomocou olejových nosičov, ktoré neznížia a nezmenia kvalitu a účinky esenciálneho oleja – kokosový olej , olivový olej. Nosiče prenášajú silu esenciálneho oleja na pokožku, keďže aj tieto oleje majú svoje výnimočné vlastnosti, zvyšujú týmto silu a účinok esenciálneho oleja. Nosné oleje robia to, čo naznačuje ich názov; Nosia “esenciálne oleje na pokožku kvôli absorpcii.

Používanie doTERRA Frakcionovaného kokosového oleja má ľahký zvláčňujúci efekt a je výborný pre pokožku. Na rozdiel od iných rastlinných olejov, nezanecháva mastný povrch, ani sa nebije s inými vlastnosťami oleja, ktorý nesie. Frakcionovaný kokosový olej dōTERRA je tiež veľmi stabilný, takže sa nemusíte obávať, že sa vám pokazí. Keď sa naučíte správne používať ako základ pre esenciálne oleje, zlepší to skúsenosť s esenciálnymi olejmi .

Nezabudnite riediť! Riedenie v žiadnom prípade neznižuje účinnosť esenciálnych olejov a poskytuje mnoho výhod, ktoré vám pomôžu skvalitniť vašu skúsenosť.

Jednoducho si na dlaň vylejte 1 polievkovú lyžicu nosičového oleja a pridajte 1 až 3 kvapky esenciálneho oleja.

Mnohé odrody nosných olejov existujú vrátane sladkého mandľového oleja, oleja z vlašských orechov, oleja z makadamového orechového oleja, ľanového oleja, slnečnicového oleja, olivového oleja, avokádového oleja, kokosového oleja a ďalších.

Pridajte esenciálny olej do 10 ml  fľaše a potom naplňte zvyšok fľaše nosičovým olejom (napríklad frakcionovaným kokosovým olejom), aby ste bezpečne zriedili silicu pre topické použitie.

0-12 mesiacov -1 až 3 kvapky
1-5 rokov – 1 až 6 kvapiek
5-12 rokov– 1 až 9 kvapiek
12-18 rokov– 1 až 15 kvapiek
18+ rokov- 1 až 30 kvapiek